Smarowanie i konserwacja wyciągarki

Należy pamiętać o tym, że wyciągarka wymaga regularnych przeglądów oraz konserwacji. To nie tylko wydłuża jej trwałość i niezawodność, ale i wpływa na bezpieczeństwo. Szczególną uwagę warto poświęcić hamulcowi wyciągarki – wszelkie ślady zużycia to sygnał do wymiany tej części.

Okresowy przegląd, regularne oczyszczanie z brudu: kurzu, błota, piasku, nasmarowanie części ruchomych, zbadanie czy nie powstaje korozja – to absolutnie podstawowe czynności. Dodatkowo warto sprawdzać czy na sprzęcie nie osadza się woda – jeśli tak, należy szybko ją osuszyć, aby wyciągarka lub lina do wyciągarki nam nie zardzewiała.

WAŻNE INFORMACJE!

Nowa wyciągarka jest zakonserwowana fabrycznie i nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwujących.

Wyciągarka wymaga okresowej konserwacji i przeglądów technicznych w zależności od sposobu i warunków w jakich była eksploatowana.

Okresowa konserwacja polega na: rozebraniu, wyczyszczeniu, wymianie smarów, wymianie zużytych elementów wyciągarki.

Stalową linę okresowo smarujemy używając stosownego oleju penetrującego. Lina po pierwszym rozwinięciu nie podlega gwarancji. Sprawdź przed użyciem czy nowa lina nie jest uszkodzona.

Należy również dbać o czystość wszystkich elementów wyciągarki.

Mokrą wyciągarkę i skrzynkę sterownika należy osuszyć, wyczyścić i zakonserwować.

W przypadku używania wyciągarki w trudnych warunkach (rajdy terenowe, woda, błoto), mokrą wyciągarkę i skrzynkę sterownika należy osuszyć, wyczyścić, sprawdzić stan techniczny i zakonserwować.

Kliknij poza aby schować belkę
Porównaj
Porównaj (0)
Porównaj ! Kontynuuj zakupy