Montaż wyciągarki - Jak zamontować wyciągarkę elektryczną ?

Montaż wyciągarki DRAGON WINCH „krok po kroku”

Przystępując do montażu wyciągarki, trzeba dobrze zaplanować prace – wybrać miejsce, w którym będzie zamontowana, przygotować odpowiednią płytę montażową, a także zadbać o dodatkowy wyłącznik prądu w instalacji elektrycznej.

WAŻNE INFORMACJE!
  1. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie zukosować wyciągarki podczas montażu, co może doprowadzić do trwałego uszkodzenia.
  2. Wyciągarkę montujemy w miejscu do tego przystosowanym.
  3. Moc wyciągarki musi być dostosowana do pojazdu, miejsca i typu montażu.
  4. Wyciągarkę montujemy na stabilnej stalowej ramie używając 4-punktowego lub 8-punktowego systemu montażu. Wyciągarka musi być zamontowana poziomo.
  5. Jest bardzo ważne, aby wyciągarkę zamontować na płaskiej powierzchni, technologicznie przygotowanej do utrzymania wyciągarki.
  6. Zalecana jest specjalna płyta montażowa, odpowiednio dobrana do modelu wyciągarki ( np. dla 12000 lbs - minimalna grubość płyty 6 mm). Należy dostosować płytę do uciągu wyciągarki. Oryginalne śruby dostosowane są do minimalnej grubości płyty montażowej.
  7. W przypadku zastosowania grubszej płyty należy wymienić śruby na nowe o co najmniej takiej samej twardości i odpowiedniej długości tak by śruba całkowicie przechodziła przez nakrętkę.
  8. Prowadnica rolkowa liny powinna być zamontowana w sposób, który ułatwia wysuwanie i wsuwanie się liny. Nie można montować prowadnicy rolkowej liny bezpośrednio do wyciągarki. Prowadnica rolkowa powinna być przymocowana do płyty montażowej.
UWAGA!

W przypadku braku miejsca przy montażu wyciągarki istnieje możliwość obrócenia przekładni z rączką o dowolny kąt.

Sposoby montażu wyciągarki DRAGON WINCH rekomendowane przez producenta

Wariant 1 - montaż wyciągarki z płytą montażową od dołu. Montaż standardowy.

Wariant 2 - montaż wyciągarki z płytą montażową od boku.

W przypadku montażu wyciągarki w wariancie 3, skrzynka sterowania musi być przeniesiona i zamontowana tak, by pokrywa była skierowana ku górze.

Kliknij poza aby schować belkę
Porównaj
Porównaj (0)
Porównaj ! Kontynuuj zakupy